PŘEDNÁŠKA
„HISTORIE SVĚTOVÉHO STEPU“

úterý 5. dubna od 18:00

Kavárna Trojka, Dominikánská 9, Brno

vstupné 40 KčPestrou festivalovou nabídku obohatí také přednáška s videoprojekcemi na téma „Historie světového stepu“, která proběhne v úterý 5. dubna od 18:00 v kavárně Trojka. Přednášku povede skutečná osobnost českého i slovenského stepu - tanečník, stepař, choreograf, pedagog, teoretik, propa¬gátor, zakladatel domácích soutěží ve stepu, porotce atd. - Radek Balaš senior, který s velkou ochotou přijal naši nabídku ke spolupráci i na druhém ročníku festivalu.

Přednáška se bude zabývat těmi největšími událostmi a osobnostmi z historie stepu jako jsou Fred Astaire, Gene Kelly nebo úspěšná éra stepu na Broadwayi. Na videu budou ke zhlédnutí nejen ukázky ze známých filmů a dokumentů o stepu, ale například i stepové soutěže.

Ačkoliv osobnost jako je pan Balaš zná snad každý stepař v České a Slovenské republice, již málokdo z nestepařské veřejnosti. Životopis Radka Balaše st., který vám přinášíme na těchto stránkách, nabízí možnost seznámit se s taneční dráhou tohoto nestora českého a slovenského stepu, a přináší důkaz, že je Radek Balaš st. pro festivalovou přednášku tím nejpovolanějším.

ŽIVOTOPIS RADKA BALAŠE ST.